Kur ir kaip įsigyti stomos priežiūros priemonių?

Stomos priežiūros priemonių yra visose didesnėse Lietuvos miestų ir rajonų vaistinėse. Rinktuvai yra 100 proc. kompensuojami, pateikus gydytojo receptą. Už plokšteles vaistinėje reikia primokėti, už rinktuvų maišelius priemokos nėra. Receptą gali išrašyti apylinkės terapeutas, bendrosios praktikos gydytojas, chirurgas arba įstaigos, kurioje buvote operuotas, gydytojas. Vienu kartu galima išrašyti receptą net 3 mėn. Odos priežiūros priemonės –  nekompensuojamos. Šiuo metu kas mėnesį jums kompensuojama:

 • 10 vnt. bet kokios rūšies plokštelių ir 20 vnt. bet kokios rūšies maišelių (10+20),
 • arba 5 plokštelės ir/ar 30 maišelių (5+30)
 • 1 diržas rinktuvui prilaikyti (1 dirželis 3 mėnesiams).
  Paprašykite gydytojo, kad recepte įrašytų Jūsų pasirinktų rinktuvų pavadinimą ir dydį bei plokštelių ir maišelių kiekį - taip išvengsite nesusipratimų vaistinėje.
Kaip pasirinkti rinktuvus?

 1. Išmatuokite stomos skersmenį, apžiūrėkite ir įvertinkite odą aplink stomą - ar oda sveika, ar nėra įdubimo, odos raukšlės, rando šalia stomos.
 2. Pagal stomos skersmenį pasirinkite tinkamą jums rinktuvo dydį.
 3. Paskambinkite nemokama pagalbos linija 8 800 70001 ir konsultantės jums padės parinkti reikiamo dydžio dviejų dalių arba vienos dalies rinktuvus pagal jūsų stomos tipą, aplinkinės odos būklę, gyvenimo būdą.
  Šiuo metu yra didelis priemonių pasirinkimas - vienos dalies maišeliai, dviejų dalių rinktuvai, išgaubti rinktuvai skirti įdubusiai stomai, standžios plokštelės skirtos sudirgusiai odai aplink stomą apsaugoti. Maišeliai gali būti atviri, tinkantys ileostomai, bei uždari, skirti kolostomai, su  filtru arba be filtro. Vaikams ir kūdikiams kuriems buvo atlikta stomos formavimo operacija,  skirti vaikiški ypač švelnūs rinktuvai.
 4. Esant problematiškai stomai, pasikonsultuokite su ligoninės stomos priežiūros slaugytoja.
Kaip naudoti stomos turinio rinktuvus?

Detalus rinktuvų naudojimo aprašymas yra rintuvų pakuotėje esančioje vartotojo instrukcijoje. Taip pat galite atsisiųsti knygelę "Gyvenimas su stoma" kurioje rasite rinktuvų naudojimo aprašymą.

   
© 2009 UAB Linus Medical
Interneto svetainių kūrimas: ITGroup.lt